کوثر الکترونیک در سال 1367 در اصفهان پایه ریزی شد. در کارگاهی کوچک و محقر با تعداد محدود تولید محافظ یخچال و فریزر شروع بکار کرد. که تمام کارهای اولیه از قبیل آماده کردن فیبر مدارچاپی و سوراخ کاری جعبه ها در آن کارگاه انجام می شد و تعداد بسیار محدودی تولید می شد. تا اینکه با توسعه و افزودن نیروهای کار و افزایش تعداد محصولات و نیز تنوع تولیدات امورجانبی در محل های دیگر و فقط مونتاژ و عملیات نهائی در کارگاه انجام می گرفت. بطوریکه در سال
 1375 تولید دستگاه های محافظ به روزانه 50 عدد و در سال 1378 به روزانه 200 عدد می رسید. که اکثر آن در فروشگاه های اتکا و رفاه اصفهان و کلیه شهرستان های تابعه و نیز شهرهای دیگر کشور بفروش می رسید. از آن تاریخ با حضور در نمایشگاه های بین المللی در سطح کشور و توسعه روز افزون و تنوع محصولات گوی سبقت را از بقیه رقبا ربودیم. بطوریکه در هر فروشگاه الکتریکی و یا لوازم خانگی و یا ... حتما تعدادی از محصولات کوثر الکترونیک به چشم می خورد. 
در سال 1393 پایه ریزی استاندارد کردن محصولات طبق معیارهای اداره استاندارد انجام شد. با تجهیز آزمایشگاه و واحد R & D و توسعه واحد کنترل کیفیت زیر نظر متخصصان مجرب که سال ها در کوثر الکترونیک مشغول خدمت بودند مرحله جدیدی از تولید شروع شد. تا کنون سه نوع دستگاه استاندارد بنام محافظ یخچال و فریزر مدل RZ1001E ارت دار و محافظ ارت دار کامپیوتر و سیستم های صوتی تصویری بنام R325E و محافظ بدون سیم ارت دار دیواری مدل AS1401E تولید می گردد که با بهترین کیفیت و مواد اولیه و سه سال ضمانت تعویض که منحصر به فرد در کل کشور و با نام تجاری KE می باشد، ارائه می گردد. امید است با توسعه و افزایش تولید بتوانیم بازار کشورهای همسایه و منطقه را نیز در دست بگیریم.
 

پروانه کسب:


پروانه های استاندارد:

پروانه استاندارد ایران

پروانه استاندارد CE اروپا از کشور انگلستان

پروانه ایزو 9001 (2015) از کشور انگلستانمحصولات تولید شده:

محافظ کوثر مدل R325V

محافظ دو خانه دیواری کوثر مدل AS1401

محافظ یخچال و فریزر تک خانه دیواری بدون سیم مدل AS1401Y کوثر

محافظ یخچال و فریزر مدل A110

محافظ کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری دو خانه مدل M40

محافظ کولر گازی مدل M40

محافظ دیواری تک خانه کوثر مدل AS1401Y

محافظ کامپیوتر و تلویزیون کوثر مدل 2H110

محافظ یخچال و فریزر مدل P530

محافظ 4 خانه با 1.8 متر کابل دو شاخه

محافظ دو خانه کوثر مدل RZ1001Bنمایی از آزمایشگاه کوثر الکترونیک: